Park Hotel

Imprezy okolicznościowe

Obecnie restauracja bardzo często służy jako miejsce, w którym obchodzone są najbardziej uroczyste dni. W związku z tym niezwykle często różnorakie lokale wynajmowane są i rezerwowane po to, aby celebrować w nich chrzty, komunie, czy też wesela. Organizacja takiej imprezy w punkcie gastronomicznym wymaga jednakże sporej sumy gotówki.
Ściślej rzecz ujmując, w restauracjach nie brakuje wszelkie rodzaju atrakcji jednakże nie da się ukryć, że są one bardzo kosztowne. Już sama sala wymaga kilku tysięcy złotych. Ponadto dochodzi do tego jedzenie i oczywiście alkohol. W kwestii alkoholu jest różnie. To znaczy, że z jednej strony może być on kupowany na miejscu i dodatkowo wzrasta wówczas suma jaką należy uiścić za wynajęcie danego lokalu, z drugiej natomiast można odpowiednio dogadać się z właścicielem restauracji czy knajpy po to, aby móc wnieść własny alkohol.
Jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju napoje to jest bardzo różnie bowiem w wielu miejscach obowiązuje coś co potocznie zwie się tak zwanym „korkowym". „Korkowe" to opłata jaką należy ponieść za otworzenie każej jednej butelki dostarczonej z innego miejsca niż dany lokal. Koszty te są niejednorodne i bardzo trudno jest je generalizować. Ich wysokość zależy przede wszystkim od miasta, w którym chcemy wynająć lokal oraz prestiżu i renomy danego miejsca. Dokładniej, suma ta waha się od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych za butelkę!

Podobne artykuły

Nowoczesne drzwi Patio
Nowoczesne drzwi Patio to system drzwi balkonowych uchylno-przesuwnych. Jest to funkcjonalne...
Dietetyczny catering
Catering najczęściej jednoznacznie kojarzony jest z kompleksową obsługą gastronomiczną imprez,...
Zimowe kuligi
Zimowa aura sprzyja wypoczywaniu w ciepłym domu, pod kocem z kubkiem herbaty. Warto jednak...
Sale szkoleniowe
Sukcesywnie na terenie stolicy województwa podkarpackiego powstają coraz to nowsze podmioty...
Zestawy obiadowe
Przygotowanie codziennych posiłków to nie tylko kwestia czasu, który trzeba na to poświęcić,...
Sale weselne
Oświadczyny i zaręczyny są przełomowym momentem w życiu dwojga ludzi. Zdecydowali się iść...